Spawacz MAG Śląskie

Poznaj metodę spawania MAG

Spawacz MAG wykorzystuje w swojej codziennej pracy łuk elektryczny, który wytwarzany jest pomiędzy elektrodą topliwą a materiałem poddawanym spawaniu. Elektroda to rodzaj drutu, który podawany jest w sposób ciągliwy. Ponadto warto wiedzieć, że łuk elektryczny i ciekły metal są chronione specjalnym strumieniem z gazem osłonowym. W zależności od zastosowanej metody wykorzystywany jest inny gaz. Metoda MAG zwana również Metal Active Gas to proces spawania, który określa wykorzystanie gazu chemicznie aktywnego. Szczególną popularnością cieszy się zastosowanie dwutlenku węgla. Zarówno metoda MAG, jak i MIG to najczęściej wykorzystywane metody spawania. Szacuje się, że obejmują wartości przekraczające 65% wszystkich przemysłowych łukowych metod spawania.

Zalety MAG według spawaczy na terenie województwa śląskiego

Spawacz wykorzystujący metodę MAG (śląskie) dba o jakość wykonania, solidność, trwałość i bezpieczeństwo pracy. Według specjalistów to metoda niezwykle uniwersalna, którą można stosować zarówno do metali, jak i ich stopów we wszystkich pozycjach. Dodatkowo istotną cechą jest wysoka wydajność spawania, która jest znacznie wyższa w porównaniu z wykorzystaniem elektrod otulonych. Kolejnym atutem metody MAG jest niski koszt materiałów spawalniczych. Dla specjalistów, którzy wykonują specjalistyczne i skomplikowane usługi priorytetem pozostaje możliwość automatyzacji spawania metodą MAG, która pozwala na zmechanizowanie, a w konsekwencji znacznie szybsze wykonanie poszczególnych działań.

Spawacz MAG - śląskie

Metoda spawania MAG jest wykorzystywana w szczególności podczas łączenia konstrukcji wykonanych ze stali, dzięki czemu może być stosowana w różnych branżach. Bardzo często, doświadczeni spawacze MAG ze śląskiego wykorzystują tę metodę jako skuteczny sposób łączenia i procesu produkcji zbiorników ciśnieniowych oraz w wymagającym przemyśle ciężkim, gdzie szczególną wagę należy przykładać do trwałości, solidności i bezpieczeństwa wykonywanego zlecenia.